XIII Ogólnopolski Tydzień Czytania Dzieciom

W dniach 1 – 8 czerwca odbywa się XIII Ogólnopolski Tydzień Czytania Dzieciom, organizowany przez Fundację „ABCXXI – Cała Polska czyta dzieciom”. Tegorocznej edycji przyświeca hasło „Czytanie – mądra rzecz!”.

170

W Hajnówce kampanię czytania, wspieraną także innymi imprezami towarzyszącymi czytaniu, realizuje Miejska Biblioteka Publiczna. Celem przedsięwzięcia jest promocja książki i biblioteki i rozwijanie zainteresowań czytelniczych u najmłodszych mieszkańców miasta oraz promowanie głośnego czytania dzieciom jako formy spędzania wolnego czasu.

Czytanie wspiera rozwój emocjonalny, uczy języka i myślenia, ćwiczy pamięć i koncentrację, wzbogaca zasób słownictwa, rozwija wyobraźnię, przynosi ogromną wiedzę, rozwija wrażliwość moralną, kształtuje osobowość młodego człowieka.

Poprzez realizowanie inicjatyw związanych z czytelnictwem ważne jest zwracanie uwagi na fakt, jak ważna jest książka, jak ważne jest codzienne czytanie dzieciom i jak znakomite przynosi rezultaty, widoczne później w czasie nauki szkolnej.

Pracownicy Miejskiej Biblioteki Publicznej w Hajnówce zapraszają zorganizowane grupy przedszkolne i klasy I – III szkół podstawowych do udziału w Ogólnopolskim Tygodniu Czytania Dzieciom, bo „Czytanie – mądra rzecz!”.

Wybrane teksty tym razem czytają bibliotekarze. Zgłoszenia do udziału w akcji Ogólnopolskiego Tygodnia Czytania Dzieciom przyjmowane są pod numerem telefonu: 85 682 29 69.

Tekst autorstwa Alli Gryc. Dziękujemy!

mechanik samochodowy Hajnówka

Forum Hajnówka - Dołącz do dyskusji o tym artykule

Region: Hajnówka Tagi: , ,

Udostępnij Wiadomość

Podobne posty

Loading Facebook Comments ...