XIV Gimnazjada Grupy Południowej w LA

20 maja na stadionie MOSir w Białymstoku odbyła się XIV Gimnazjada Grupy Południowej województwa podlaskiego w lekkiej atletyce.

W Gimnazjadzie wzięli udział reprezentanci z powiatu hajnowskiego, trenujący w Klubie Sportowym Puszcza Parkiet Hajnówka. Czworo z nich, osiągając wysokie wyniki, awansowało do finału wojewódzkiego.

Łukasz Predko, uczeń Gimnazjum w Narwi, zajął I miejsce w biegu na dystansie 1000 m, uzyskując czas 2:52,20. Poprawił swój rekord życiowy o 10 sekund. II miejsce na dystansie 600 metrów zajęła Natalia Wiertel, z czasem 1:49,90. Podobnie, II pozycję, ale na dystansie 1000 m z czasem 3:15,10, uzyskała Diana Karpiuk. Obie biegaczki reprezentują Gimnazjum nr 2 w Hajnówce. I miejsce zaś na dystansie 1000 m zajęła Natalia Tarasiuk, uczennica Gimnazjum z Dodatkową Nauką Języka Białoruskiego w Hajnówce, osiągając czas 3:13,80.

Biegaczom hajnowskiego klubu gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

Źródło: KS Puszcza facebook