XIV Półmaraton Hajnowski – co nas czeka w tym roku

Już 17 maja startuje najważniejsza impreza biegowa naszego regionu- XIV Półmaraton Hajnowski. Poniżej przedstawiamy najważniejsze informacje dotyczące przebiegu imprezy.

Biuro organizacyjne XIV Półmaratonu Hajnowskiego zlokalizowane będzie w Amfiteatrze Parku Miejskiego przy ulicy Parkowej. Tutaj zawodnicy będą rozpoczynać i kończyć swój bieg. Biuro czynne będzie w piątek, 16 maja, w godzinach 15:00 – 21:00.

Zgłaszający się w tym dniu zawodnicy, oprócz odebrania pakietu startowego, będą mogli otrzymać materiały promocyjne dotyczące Hajnówki i Regionu Puszczy Białowieskiej. Będzie można otrzymać również informacje o atrakcjach turystycznych Hajnówki oraz skorzystać z bezpłatnego bufetu kawowego.

Wydawanie pakietów startowych zaplanowane jest również na dzień półmaratonu. Pakiety wydawane będą w Amfiteatrze Miejskim w sobotę, 17 maja, w godzinach 8:00 – 9:30. Co ważne, zgłoszenia do udziału w biegach nie będą przyjmowane zarówno w dzień półmaratonu, jak i w przeddzień.

Uczestnicy biegów będą mogli skorzystać z parkingu na placu Urzędu Miasta Hajnówka przy ulicy Zina 1 oraz wzdłuż ulicy Parkowej.

Powitania gości oraz uroczystego otwarcia biegu dokona Burmistrz Miasta Hajnówka w asyście orkiestry dętej Straży Pożarnej.

Na godzinę 10:30 zaplanowano start honorowy – wówczas po pokonaniu dystansu 200 metrów, uczestnicy biegów zostaną przewiezieni autobusami do Białowieży. Tam na 12:00 zaplanowano start ostry. Odbędzie się on z parkingu w Białowieży i startu dokona Wójt Gminy Białowieża. Komunikaty z trasy biegu podawane będą przez konferansjera ze sceny.

Dekoracja zwycięzców biegu i losowanie nagród to oficjalny finał Półmaratonu Hajnowskiego. Po dekoracji uczestnicy biegów zostaną przewiezieni autobusami na degustację pieczonego dzika i specjałów kuchni regionalnej.

Istnieje możliwość wzięcia udziału w spotkaniu organizacyjnym, które odbędzie się w Ośrodku Edukacji Leśnej „Jagiellońskie”. Wyjazd z Amfiteatru zaplanowano na 16:30. Wrócić do Hajnówki będzie można w godzinach 20:00, 20:45 i 21:30. Trasa przebiegać będzie przez Białowieżę, Pogorzelce, Teremiski oraz Budy. Wszystkie osoby chcące wziąć udział w zamkniętej imprezie integracyjnej będą musiały dokonać opłaty (30 zł osoby dorosłe, 10 zł- dzieci do 15 roku życia). Opłaty przyjmowane będą w piątek, 16 maja oraz w dniu rozpoczęcia Półmaratonu.

Wszystkim, którzy będą chcieli się zrelaksować przed biegiem lub po wysiłku, Park Wodny w Hajnówce przygotował specjalną ofertę. Uczestnicy Półmaratonu otrzymają 60-minutowy bilet wstępu do wykorzystania w dniach 15 – 18 maja.

Nadleśnictwo Hajnówka z okazji organizacji Półmaratonu Hajnowskiego, również przygotowało ofertę specjalną. W niedzielę, 18 maja, o 10:00 zaplanowano 3-godzinny przejazd kolejką wąskotorową do miejscowości Topiło (w cenie 10 zł za osobę, dzieci bezpłatnie).

zdjęcie 14PH

Informacje i zdjęcie dzięki uprzejmości Gosi Muszkatel

mechanik samochodowy Hajnówka

Forum Hajnówka - Dołącz do dyskusji o tym artykule

Region: Białowieża, Hajnówka Tagi: 

Udostępnij Wiadomość

Podobne posty

Loading Facebook Comments ...