Zakończenie szkolenia elektryk z uprawnieniami SEP do 1 kv

3 czerwca w Ośrodku Szkolenia Zawodowego w Hajnówce zakończono szkolenie „Elektryk z uprawnieniami SEP 1 kv (na stanowisku eksploatacji w Grupie I)”.

Uczestnicy kursu otrzymali dokumenty potwierdzające kwalifikacje zdobyte w ramach szkolenia. Beneficjenci mieli okazję zdobywać wiedzę i doświadczenie w trwających od 13 do 29 maja zajęciach zorganizowanych w ramach projektu systemowego „OHP jako realizator usług rynku pracy”.

Program szkolenia zawierał 60 godzin zajęć teoretycznych, po których uczestnicy szkolenia udali się na zajęcia praktyczne do pracodawców z powiatu hajnowskiego. Szkolenie zorganizowane przez OSZ w Hajnówce miało na celu nabycie bądź zmianę kwalifikacji zawodowych przez uczestników w sytuacji, kiedy nie odpowiadają one potrzebom rynku pracy.

Aktualnie kilku lokalnych pracodawców poszukuje pracowników z uprawnieniami SEP do 1 kv. Po części teoretycznej szkolenia jego uczestnicy przystąpili do egzaminu przed Komisją powołaną przez Prezesa Urzędu Regulacji Energetyki. Wszyscy uczestnicy zdali pozytywnie egzamin. Jako dowód uzyskanych uprawnień wydane zostaną świadectwa kwalifikacji w zakresie eksploatacji urządzeń, instalacji i sieci elektroenergetycznych o napięciu znamionowym nie wyższym niż 1 kv, co w praktyce oznacza możliwość samodzielnego rozłożenia instalacji elektrycznej w budynku mieszkalnym bądź montażu ogniw fotowoltaicznych.

Uczestnicy projektu otrzymają również zaświadczenia od firmy przeprowadzającej szkolenie oraz certyfikaty zawierające informację o współfinansowaniu projektu przez Unię Europejską w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego.

młodzieżowe centrym kariery zdjęcie 1

Tekst autorstwa Ewy Szymaniuk

Zdjęcie: K. Oniskiewicz

 

mechanik samochodowy Hajnówka

Forum Hajnówka - Dołącz do dyskusji o tym artykule

Region: Hajnówka Tagi: , ,

Udostępnij Wiadomość

Podobne posty

Loading Facebook Comments ...