Znamy konkrety rozwoju metapopulacji żubra

Na początku czerwca w siedzibie Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych w Białymstoku odbyło się spotkanie organizacyjne dotyczące sposobu realizacji projektu „Rozwój metapopulacji żubra w północno-wschodniej Polsce”.

Na spotkaniu obecna była Główna Koordynator Projektu, Profesor Wanda Olech Piasecka z SGGW w Warszawie.

Wraz z Białowieskim Parkiem Narodowym, w projekcie udział weźmie 12 nadleśnictw z terenów podlegających Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych w Białymstoku. Jak informowaliśmy już wcześniej, kwota jaką na ochronę żubra otrzyma Szkoła Główna Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie, to 3,3 mln zł.

Już teraz wiadomo, że aby poprawić bazę pokarmową żubra, Nadleśnictwo Hajnówka wykosi 30 ha łąk. Fundusze z projektu pozwolą na zakup karmy z przeznaczeniem na zimowe dokarmianie zwierząt oraz dosadzanie drzewek owocowych w leśnych sadach.

Projekt „Rozwój metapopulacji żubra w północno-wschodniej Polsce” nie jest pierwszym projektem powstałym z myślą o ochronie i utrzymaniu stada żubrów. W ciągu ostatnich 10 lat, nadleśnictwa białowieskie realizowały takie projekty jak: „Ochrona żubra w Puszczy Białowieskiej – Kraina Żubra” (w latach 2004 – 2010) oraz „Ochrona In situ żubra w Polsce – część północno-wschodnia” (w latach 2011 – 2014).

Źródło: portal Nadleśnictwa Hajnówka

mechanik samochodowy Hajnówka

Forum Hajnówka - Dołącz do dyskusji o tym artykule

Region: Białowieża, Hajnówka Tagi: , , ,

Udostępnij Wiadomość

Podobne posty

Loading Facebook Comments ...