Znamy wyniki konkursu na fotografie płazów. Wernisaż wystawy już dziś

Tegoroczna Wiosenna Akcja Pomocy Płazom Puszczy Białowieskiej, prowadzona przez pracowników Ośrodka Edukacji Białowieskiego Parku Narodowego polegała nie tylko na inicjatywach chroniących płazy. Pracownicy ustawiali płotki wzdłuż drogi przecinającej szlak wiosennych migracji płazów do miejsc rozrodu oraz przenosili płazy na drugą stronę drogi. Zorganizowany został również konkurs fotograficzny pod hasłem „Niełatwo być małym stworzeniem – pomóżmy naszym płazom”. W konkursie mógł wziąć udział każdy, niezależnie od wieku. Zdjęcia miały nawiązywać do biologii, zagrożeń oraz ochrony płazów.

Na konkurs wpłynęło 210 fotografii 74 autorów z całej Polski. 5 czerwca Komisja Konkursu dokonała oceny nadesłanych prac. Zdjęcia oceniano w dwóch kategoriach wiekowych. Komisja przyznała także 10 wyróżnień w I kategorii wiekowej.

Wśród laureatów I kategorii wiekowej, dzieci i młodzieży do 18 lat, znaleźli się:

I miejsce – Karolina Korowaj z Narewki

II miejsce – Emilia Sacharewicz z Bielska Podlaskiego

III miejsce – Adam Szulecki z Białegostoku

Wyróżnienia otrzymały następujące osoby: Patrycja Goślińska z Turka, Amelia Kowalczyk z Białowieży, Marcin Bajko z Narewki, Gabriela Kruczkowska z Bielska Podlaskiego, Magdalena Dunikowska z Bielska Podlaskiego, Natalia Głowacka z Hajnówki, Weronika Kiełbaszewska z Hajnówki, Klaudia Bogdanowicz z Białegostoku, Kamil Schmidt z Białowieży oraz Szymon Gryc z Białegostoku.

W kategorii wiekowej powyżej 18 roku życia zwyciężyli:

I miejsce – Emilia Hofman – Kamińska z Białowieży

II miejsce – Jolanta Boss z Elbląga

III miejsce – Małgorzata Łaciak z Chrzanowa

Nagrodzone zdjęcia można obejrzeć na stronie Białowieskiego Parku Narodowego. Będzie można je zobaczyć również na wystawie, której wernisaż zaplanowano na czwartek, 12 czerwca.

Źródło: portal Białowieskiego Parku Narodowego

mechanik samochodowy Hajnówka

Forum Hajnówka - Dołącz do dyskusji o tym artykule

Region: Białowieża, Hajnówka, Za miedzą Tagi: , , ,

Udostępnij Wiadomość

Podobne posty

Loading Facebook Comments ...